علت روشن نشدن لباسشویی و راه های رفع آن

آخرین بروزرسانی: دسامبر 19, 2023
دسته بندی:
علت روشن نشدن لباسشویی

روشن نشدن ماشین لباسشویی می تواند یکی از بدترین اتفاق ها برای منازل باشد. سالیان زیادیست که لباسشویی به نوعی عصای دست افراد در منزل بوده و نقش مهمی را ایفا می کند. این دستگاه یکی از مهم ترین لوازم خانگی بوده که خرابی آن به طور کلی زندگی را مختل می کند. یکی از مشکلات رایج این دستگاه کاربردی، روشن نشدن آن است که می تواند بنا به دلایل مختلفی باشد. در این مطلب از سایت پروفسور آچار قصد داریم تا علت روشن نشدن لباسشویی را مورد بررسی قرار داده و راه های رفع آن را نیز بیان کنیم.

59

به طور کلی می توان گفت که سرویس و تعمیر لباسشویی یک کار بسیار تخصصی بوده و بایستی توسط تکنسین های حرفه ای انجام شود. حتی اگر کوچک ترین مشکل را در ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید، بهتر است با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران تماس گرفته و از آن ها کمک بخواهید. در صورتی که خود دست به تعمیر دستگاه بزنید، ممکن است خسارت های بسیاری را به خودرو وارد کنید. برای روشن نشدن لباسشویی ابتدا باید دلیل آن را پیدا کرده و سپس برای رفع آن اقدام نمایید.

مهم ترین علل روشن نشدن لباسشویی

در ابتدای مطلب نیز به این موضوع اشاره کردیم که روشن نشدن لباسشویی یکی از خرابی رایج بوده و ممکن است به دلایل متعددی اتفاق بیفتد. برای این که بتوان ماشین لباسشویی را به درستی تعمیر کرد، در ابتدا باید دلیل اصلی خرابی آن را یافت. در برخی اوقات روشن نشدن لباسشویی به خاطر مشکل کوچکی بوده و در شرایطی مشکل دستگاه بسیار جدی بوده و نیاز به تعمیر کلی دارد. حتی در برقی اوقات عدم وجود اتصال برق نیز باعث این اتفاق شده و شما متوجه آن نشده باشید. در ادامه به مهم ترین علل روشن نشدن لباسشویی اشاره کرده و بهترین راه حل را به شما ارائه می دهیم.

خدمات ما :   مرکز سرویس و تعمیر بوش در سعادت آباد

مهم ترین علل روشن نشدن ماشین لباسشویی عبارتند از:

  • مشکل در اتصال برق
  • خرابی کابل رابط
  • مشکل در فیوز لباسشویی
  • خرابی صفحه نمایش یا صفحه کلید ماشین لباسشویی
  • متوازن نبودن لباس ها در دستگاه
  • مشکل در سوئیچ درب ماشین لباسشویی
  • خرابی موتور ماشین لباسشویی
  • خرابی تایمر ولوم دستگاه
  • وجود اشکال در برد اصلی ماشین لباسشویی

210 روز ضمانت کتبی تعمیر لوازم خانگی پروفسور آچار

مشکل در اتصال برق لباسشویی

از جمله مهم ترین علت روشن نشدن ماشین لباسشویی می توان به عدم اتصال برق اشاره کرد. زمانی که متوجه روشن نشدن ماشین لباسشویی شدید، بهتر است این مورد را بررسی کنید. برای این کار به یک مولتی متر  و فازمتر نیاز دارید. در ابتدا فازمتر را داخل پریز قرار دهید. اگر متوجه شدید که پریز برق دارد، باید با استفاده از مولتی متر جریان ورودی برق به لباسشویی را بررسی کنید.

مشکل در اتصال برق لباسشویی
مشکل در اتصال برق لباسشویی

خرابی کابل رابط لباسشویی

دومین علت روشن نشدن لباسشویی، خرابی کابل آن است. برای بررسی این علت در ابتدا ظاهر و بدنه کابل را به خوبی بررسی کنید. بعد از آن دو شاخه را به خوبی نگاه کنید. اگر از نظر ظاهری کابل لباسشویی مشکلی نداشت، بایستی برای بررسی سلامت آن از مولتی متر استفاده کنید.

حتما بخوانید : بهترین برند ماشین لباسشویی ایرانی

مشکل در موتور لباسشویی

زمانی که در موتور دستگاه مشکلی وجود داشته باشد، باعث شده تا لباسشویی به طور کلی روشن نشود. در برخی اوقات نیز در زمان خرابی موتور، دستگاه روشن شده و نمی چرخد. در چنین شرایطی لازم است تا هرچه سریع تر با نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش در تهران تماس بگیرید.

مهم ترین علت روشن نشدن لباسشویی و راه های رفع آن
مهم ترین علت روشن نشدن لباسشویی و راه های رفع آن

خرابی صفحه نمایش یا صفحه کلید

یکی دیگر از علل روشن نشدن لباسشویی، خرابی صفحه کلید یا صفحه نمایش است. صفحه کلید لباسشویی در مدل های لمسی و دکمه ای طراحی می شوند. برای بررسی این علت لازم است تا تک تک دکمه های صفحه کلید را چک کنید. اگر تعدادی از دکمه ها کار نکردند، صفحه کلید ماشین لباسشویی خراب است. همچنین اگر قسمتی از صفحه نمایش کار نکرد نیز، روشن نشدن لباسشویی به دلیل خرابی صفحه نمایش دستگاه است.

خدمات ما :   اگر یخچال یکسره کار کنه چی میشه ؟

مشکل در فیوز لباسشویی

علت روشن نشدن لباسشویی مشکل در فیوز دستگاه است. بررسی این مورد نیز به استفاده از مولتی متر نیاز دارد. تعویض فیوز راحت بوده و در زمان کمی انجام می شود. اما بهتر است برای این کار با نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی یا هر برند دیگری تماس بگیرید. در صورتی که چراغ های ماشین لباسشویی همگی روشن می شوند، فیوز مشکلی ندارد.

عدم توازن لباس ها در داخل لباسشویی

اگر شما به شکل مناسب و یکنواختی لباس های خود را داخل لباسشویی قرار ندهید، دستگاه روشن نمی شود. بنابراین بهتر است یکبار لباس ها را خارج کرده . آن ها را به شکل یکسانی داخل دستگاه بچنیند. سپس روشن شدن دستگاه را دوباره بررسی کنید.

خرابی سوئیچ درب لباسشویی
خرابی سوئیچ درب لباسشویی

خرابی سوئیچ درب لباسشویی

علت روشن نشدن لباسشویی ، خرابی سوئیچ درب نیز می تواند باشد. لازم است بدانید ماشین های لباسشویی به گونه ای طراحی شده اند که اگر درب آن ها باز بماند، روشن نمی شوند. خرابی سوییچ نیز باعث شده تا درب دستگاه به درستی بسته نشود. برای بررسی این بخش لازم است تا داخل آن را به خوبی نگاه کرده و از سلامت زبانه اطمینان حاصل کنید.

خرابی ولوم و تایمر دستگاه

دلیل دیگری که سبب روشن نشدن ماشین لباسشویی می شود، معیوب بودن ولوم و تایمر آن است. این مشکل بیشتر در لباسشویی هایی پیش می آید که درب آن ها از بخش بالایی باز می شود. برای تعمیر و تعویض این قسمت بایستی با نمایندگی تعمیر لباسشویی بکو یا هر برند دیگری  تماس بگیرید.

مشکل و خرابی در برد اصلی دستگاه

شاید هیچ یک از علل بالا برای روشن نشدن لباسشویی، وجود نداشته باشند. در چنین شرایطی قطعا مشکل از برد است. برد بخشی بوده که کلیه قطعات مهم لباسشویی روی آن نصب می شود. خرابی این بخش می تواند یک مشکل جدی در ماشین های لباسشویی باشد. این مشکل بسیار تخصصی و پیچیده بوده و نیاز به دانش فنی یک تعمیرکار حرفه ای دارد.

خدمات ما :   چگونه یخچال را برفک زدایی کنیم ؟
دلایل روشن نشدن لباسشویی
علت روشن نشدن لباسشویی

جمع بندی روشن نشدن لباسشویی

علت روشن نشدن لباسشویی یک مورد نبوده و شامل موارد مختلفی می شود. از جمله این علل ها می توان به خرابی کابل، عدم اتصال برق، خرابی سوئیچ درب و مشکل در برد اصلی دستگاه اشاره کرد. در این مطلب به طور کامل به بررسی علل روشن نشدن لباسشویی پرداختیم تا بتوانید راحت تر مشکل دستگاه خود را حل کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =