10 علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

آخرین بروزرسانی: ژانویه 1, 2024
دسته بندی:
علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

از دیگر مشکلاتی که در اکثر ماشین های لباسشویی رایج است، می توان به نچرخیدن دیگ آن اشاره کرد. با وجود این که امروزه لباسشویی ها با قدرت و کیفیت بالایی به بازار عرضه می شوند، باز هم ممکن است دچار خرابی در قسمت های مختلفی شوند. با توجه به این که نچرخیدن لباسشویی یکی از مشکلات پر تکرار در میان این دستگاه ها است، بنابراین بررسی علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بسیار مهم است. لازم است بگوییم که چنین مشکلی می تواند علل مختلفی داشته باشید. از این رو در این مقاله از سایت پروفسور آچار قصد داریم تا این دلایل را مورد بررسی قرار دهیم.

59

لباسشویی مهم ترین و پر مصرف ترین لوازم خانگی است. به همین خاطر نیز این اتفاق طبیعی بوده که روزی مشکلی در هر یک از قسمت های آن پیش بیاید. خرابی این دستگاه زندگی را به طور کلی مختل می کند. به طور کلی برای تعمیرات هر مدل ماشین لباسشویی، لازم است تا با نمایندگی تعمیر لباسشویی در تهران تماس بگیرید. پروفسور آچار می تواند مشکل نچرخیدن دیگ لباسشویی را به صورت تخصصی برای شما حل کرده و سلامت را به لباسشویی شما برگرداند.

بررسی 10 علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

شاید روزی پس از روشن کردن لباسشویی متوجه این شده باشید که دیگ دایره ای مانند دستگاه قادر به چرخیدن نیست. در چنین مواقعی لازم نیست هیچ نگرانی از این بابت داشته باشید. تنها کافیست مشکل را به خوبی بررسی کرده و با نمایندگی تعمیر لباسشویی پاکشوما در تهران یا هر برند دیگری تماس بگیرید. به طور کلی می توان گفت که این مشکل در لباسشویی ها چندان جدی و بزرگ نبوده و می توان با هزینه ای مناسب و تعمیر اصولی آن را برطرف کرد. در ابتدای مطلب نیز به این موضوع اشاره کردیم که علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، یک مورد نبوده و شامل موارد متعددی می شود که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

خدمات ما :   تعمیر یخچال قدیمی در تهران

1. انسداد پمپ تخلیه لباسشویی

انسداد پمپ تخلیه لباسشویی
انسداد پمپ تخلیه لباسشویی

از جمله مشکلاتی که سبب نچرخیدن دیگ دستگاه می شود، می توان به مسدود بودن پمپ تخلیه اشاره کرد. در برخی شرایط وجود شی های خارجی همانند سکه، سنجاق و… از چرخیدن لباسشویی جلوگیری می کند. از این رو بهتر است در ابتدا این مورد را بررسی کنید.

2. حجم زیاد لباس ها در ماشین لباسشویی

حجم زیاد لباس ها در ماشین لباسشویی
حجم زیاد لباس ها در ماشین لباسشویی

مورد دیگری می توان آن را علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دانست، ریختن حجم زیادی از لباس داخل دستگاه است. به عبارت دیگر زمانی که بار ماشین لباسشویی زیاد باشد، دیگ قادر به چرخیدن نیست. در زمان مواجه شدن با چنین مشکلی از تعداد لباس ها کم کنید و سپس دوباره بررسی کنید که آیا دیگ می چرخد یا خیر!

3. مشکل و خرابی در میکروسوئیچ درب لباسشویی

برای استارت کار لباسشویی نیاز است تا درب دستگاه کاملا بسته  قفل شود. زمانی که میکروسوئیچ درب لباسشویی خراب باشد و درب به خوبی قفل نشود، باعث نچرخیدن دیگ لباسشویی خواهد شد. برای تعمیر این قسمت نیز می توانید با نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش در تهران ، سامسونگ و برندهای دیگر تماس بگیرید. این بخش در برخی اوقات قابل تعمیر بوده و در شرایط دیگری نیز باید تعویض گردد.

4. خرابی کوپلینگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

کوپلینگ از مهم ترین قسمت های ماشین لباسشویی بوده که وظیفه دارد تا موتور را به انتقال نیرو متصل کند. خرابی این قطعه را نیز می توان علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دانست. این قطعه از دو سمت به شفت موتور و به گیربکس متصل می شود. کوپلینگ می تواند در اثر گذشت زمان و یا دلایل دیگر فرسوده و خراب شود. برای بررسی این قطعه باید به قسمت موتور نگاهی انداخته و جهت تعمیر آن اقدام کنید.

خدمات ما :   دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی و برطرف کردن مشکل

5. چفت نشدن درب لباسشویی

از جمله دیگر علل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می توان به مشکل در چفت درب لباسشویی اشاره کرد. در قسمت درب یک بخش آهنی وجود داشته که با فشار دادن درب این بخش سبب محکم شدن آن می شود. همانطور که گفتیم، بسته نشدن کامل درب ماشین لباسشویی باعث شده تا دیگ آن نچرخد. برای حل این مشکل بهتر است از بهترین نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در تهران و یا برندهای دیگر کمک بگیرید.

6. خرابی بلبرینگ دستگاه لباسشویی

6. خرابی بلبرینگ دستگاه لباسشویی

مشکل در بلبرینگ نیز می تواند علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی باشد. این قطعه نیز در اثر مرور زمان دچار خرابی و فرسودگی می شود. در برخی اوقات نیز مشکل در بلبرینگ باعث شده تا چرخش دیگ با صدای بسیار زیاد همراه باشید. لازم است بدانید که تعمیر یا تعویض این قطعه هزینه بالایی داشته و باید توسط بهترین تعمیرکار لباسشویی انجام شود.

7. خراب شدن تسمه موتور لباسشویی

در صورتی که تسمه موتور بر اثر گذشت زمان یا دلایل دیگر دچار ساییدگی شود، دیگر دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد. این قطعه نیز در دستگاه بسیار مهم بوده که وظیفه دارد تا موتور و بخش اتصال نیرو را به یک دیگر متصل کند. برای بررسی این قسمت می توان دیگ لباسشویی را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و متوجه سلامت تسمه موتور شوید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی
خراب شدن تسمه موتور لباسشویی

8. خراب شدن تسمه فولی ماشین لباسشویی

برای بررسی علت اصلی نچرخیدن لباسشویی بهتر است تسمه فولی لباسشویی را نیز مورد بررسی قرار دهید. این قطعه وظیفه دارد تا نیروی لازم را به تسمه موتور منتقل کند. به طور کلی بررسی و تعمیر این قطعه نیز به تخصص بالایی نیاز دارد. از این رو برای جل این مشکل حتما با نمایندگی تعمیر لباسشویی بکو در تهران یا سایر برندها تماس بگیرید.

خدمات ما :   میکروسوئیچ درب مایکروفر چیست و نحوه تعمیر آن

9. خراب بودن موتور لباسشویی

خراب بودن موتور لباسشویی
خراب بودن موتور لباسشویی

از دیگر موارد مهم که می توان آن را علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دانست، می توان به خراب بودن موتور دستگاه اشاره کرد. موتور شامل بخش های مختلفی شده که وجود مشکل در هر یک از آن ها موجب نچرخیدن لباسشویی خواهد شد. خرابی موتور نیز نیاز به تخصص زیادی داشته و هزینه نسبتا بالایی دارد.

10. خراب شدن کلاچ

در آخر نیز برای پاسخ به این سوال که چرا لباسشویی نمیچرخه؟ می توان به خرابی کلاچ دستگاه اشاره کرد. این قطعه نیز مصرفی بوده و در اثر مرور زمان دچار پوسیدگی می شود. بنابراین باید در زمان درست آن را تعویض کرد.

جمع بندی

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایج بوده که علل مختلفی دارد. از جمله این دلایل می توان به خرابی کلاچ، موتور، تسمه موتور، فولی، بلبرینگ و… اشاره کرد که در این مطلب به طور کامل به بررسی آن ها پرداختیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =