دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی و برطرف کردن مشکل

آخرین بروزرسانی: دسامبر 21, 2023
دسته بندی:
دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی و برطرف کردن مشکل

تخلیه نشدن آب لباسشویی یکی از مشکلات بسیار رایج در ماشین های لباسشویی است. در واقع دلیل این مشکل تنها به یک مورد محدود نشده و می تواند علل مختلفی باشد. ماشین لباسشویی به عنوان مهم ترین لوازم خانگی، کارایی زیادی داشته به همین خاطر نیز بیشتر مستعد خرابی است. تفاوتی ندارد که ماشین لباسشویی شما از چه برند و مدلی است. در هر صورت ممکن است این مشکل برای آن پیش بیاید. به همین خاطر نیز بهتر است با دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی و برطرف کردن مشکل آن، آشنا شوید. در ادامه این مطلب از سایت پروفسور آچار با ما همراه باشید تا در این باره توضیحاتی کاملی را به شما ارائه دهیم.

59

زمانی که ماشین لباسشویی نتواند آب را تخلیه کند، به طور کلی فرآیند شستشو نیمه کاره می ماند. قطعا خرابی لباسشویی و عدم تخلیه آب آن یک اتفاق ناخوشایند است. در برخی اوقات دلیل این مشکل بسیار جدی بوده و در برخی اوقات نیز علت جزئی برای خالی نشدن آب لباسشویی وجود دارد. در هر صورت بهتر است برای رفع چنین مشکلی، با بهترین نمایندگی تعمیر لباسشویی در تهران تماس بگیرید تا تکنسین های حرفه ای برای تعمیرات و سرویس، به منزل شما بیایند.

مهم ترین دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی چیست؟

همانطور در ابتدای مطلب به این موضوع اشاره کردیم، تخلیه نشدن آب لباسشویی می تواند بنا به دلایل مختلفی باشد. تکنسین هایی که در مرکز سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی ارج یا برندهای دیگر مشغول به کار هستند، به واسطه مهارت و دانش فنی بالای خود می توانند دلیل اصلی مشکل را یافته و آن را حل کنند. اما بهتر است شما نیز با مهم ترین دلایل خالی نشدن آب لباسشویی آشنا شوید تا بتواند در زمان بروز چنین مشکلی، بهتر تصمیم بگیرید. در ادامه به علل رایج عدم تخلیه آب اشاره خواهیم کرد.

خدمات ما :   علت صدای زیاد جاروبرقی

1. استفاده از مواد شوینده بی کیفیت و غیر مناسب

اولین دلیلی که سبب تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می شود، استفاده از مواد شوینده بی کیفیت یا محصولاتی است که برای شستشو دستی مناسب هستند. لازم است بدانید که استفاده از پودر یا مایع های لباسشویی مخصوص شستشو با دست، آسیب جدی را به دستگاه وارد می کنند. از سوی دیگر نیز استفاده از حجم زیادی از مواد شوینده نیز باعث ایجاد کف بسیاری شده و در نهایت موجب خالی نشدن آب لباسشویی می شود. بنابراین در زمان شستن لباس ها با لباسشویی به این مورد توجه کنید.

210 روز ضمانت کتبی تعمیر لوازم خانگی پروفسور آچار

2. وجود خرابی در برد ماشین لباسشویی

می توان گفت برد مهم ترین قسمت لباسشویی بوده که آن را مغز اصلی دستگاه می دانند. در صورتی که متوجه خالی نشدن آب لباسشویی شدید، لازم است تا از سلامت برد اصلی دستگاه اطمینان حاصل کنید. لازم به ذکر است که تعمیر برد اصلی لباسشویی یکی از اقدامات بسیار تخصصی و پیچیده بوده و بایستی توسط تکنسین های حرفه ای و مجرب انجام شود. در صورتی که برد ماشین لباسشویی نیاز به تعمیر داشته باشد، می توانید با نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش یا سایر برندها تماس بگیرید.

3. معیوب بودن شیر الکتریکی دلیل دیگر تخلیه نشدن آب

برای بررسی دلیل تخلیه نشدن آب  لباسشویی، لازم است تا حتما شیر الکتریکی دستگاه را نیز چک کنید. شیرها توسط یک سیستم الکتریکی کنترل شده تا به صورت اتوماتیک فرآیند تخلیه آب را انجام دهند. به همین خاطر نیز خرابی این بخش سبب عدم تخلیه آب دستگاه می شود. همچنین این قطعه وظیفه دارد تا میزان شدت آب ورودی و خروجی را کنترل کند. برای بررسی شیر تخلیه بهتر است در ابتدا دستگاه را حتما از برق بکشید.

خدمات ما :   تعمیر یخچال ناسیونال در تهران

4. وجود گرفتگی و انسداد در فیلتر ماشین لباسشویی

از جمله دیگر علل خالی نشدن آب ماشین لباسشویی، می توان به گرفتگی فیلتر دستگاه اشاره کرد. در تمامی ماشین های لباسشویی قسمتی تعبیه شده که وظیفه جمع آوری پرز، مو، آشغال های اضافی لباس ها، سکه، کلید و… را دارد. در صورتی که آشغال در این قسمت به مقدار زیادی جمع شود، باعث تخلیه نشدن آب لباسشویی می شود. بهتر است هرچند وقت یکبار این قسمت را از ماشین لباسشویی خارج کرده و به خوبی آن را تمیز کنید.

تخلیه نشدن آب لباسشویی

5. وجود مشکل در بخش خروجی ماشین لباسشویی

در بخش داخلی لباسشویی قسمتی تعبیه شده که آب پس از مراحلی آبکشی از داخل آن خارج می شود. در برخی اوقات ممکن است در این بخش انسداد و گرفتگی وجود داشته باشد که باعث تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می شود. از این رو اگر با این مشکل مواجه شدید، بهتر است قسمت خروجی آب دستگاه را نیز مورد بررسی قرار دهید.

6. وجود مشکل در پمپ تخلیه

مهم ترین دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی را می توان خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دانست. این قطعه وظیفه دارد تا از طریق مکش، آب داخل لباسشویی را به بیرون منتقل کند. در اکثر اوقات خرابی پمپ تخلیه به علت فرسودگی آن است. به همین خاطر نیز بهتر است برای سرویس دوره ای با نمایندگی تعمیر لباسشویی پاکشوما یا سایر برندهای لباسشویی تماس بگیرید.

7. مشکل در سیستم کلید درب ماشین لباسشویی

آخرین دلیلی که برای خالی نشدن آب ماشین لباسشویی وجود دارد، خرابی کلید موجود در قسمت درب ماشین لباسشویی است. در واقع این سیستم تا زمان بسته شدن کامل لباسشویی نمی گذارد که ماشین لباسشویی بچرخد. از این رو مشکل در این قسمت نیز می تواند یکی از علت های تخلیه نشدن آب لباسشویی باشد. برای بررسی این بخش و رفع مشکل آن نیز بهتر است با یک تعمیرکار حرفه ای در مرکز سرویس تعمیر لباسشویی اسنوا یا سایر برندها تماس بگیرید.

خدمات ما :   اگر یخچال یکسره کار کنه چی میشه ؟

 

آگر آب ماشین لباسشویی تخلیه نشد چکار کنیم؟

همانطور که در بخش های قبلی به این موضوع اشاره کردیم، تخلیه نشدن آب لباسشویی از مشکلات بسیار تکراری بوده که ممکن است برای هر مدل لباسشویی پیش بیاید. از آنجایی که ساختار لباسشویی ها پیچیده بوده و نیاز به تخصص برای تعمیر دارد، توصیه می شود که برای هر گونه تعمیر و بررسی با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی مرتبط با برند دستگاه تماس بگیرید. به طور مثال برای تعمیر ماشین لباسشویی جی پلاس در تهران، بهتر است با نمایندگی مربوطه آن تماس بگیرید.

سخن پایانی

تخلیه نشدن آب  لباسشویی از مشکلات بسیار رایج بوده که دلایل مختلفی دارد. از جمله این دلایل می توان به وجود مشکل در قسمت تخلیه، برد اصلی، خرابی پمپ تخلیه و قسمت خروجی ماشین لباسشویی اشاره کرد. به منظور تعمیر کلیه لوازم خانگی در تهران می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 17 =