در یخچال باز بمونه چی میشه؟

آخرین بروزرسانی: دسامبر 4, 2023
دسته بندی:
در یخچال باز بمونه چی میشه؟

در یخچال باز بمونه چی میشه؟ این سوالیست که ممکن است برای هرکسی پیش بیاید. همانطور که بهتر می دانید، یخچال فریز از جمله لوازم خانگی است که به صورت مستمر کار کرده و نیاز است تا فضای داخلی آن همیشه خنک باشد. از این رو باز ماندن درب  یخچال، اصلا اتفاقی خوبی نبوده و ممکن است آسیب های زیادی را به دستگاه وارد کند. در حقیقت هدف اصلی یخچال ها نگهداری از مواد غذایی از طریق خنک نگهداشتن آن هاست. به همین خاطر نیز باز ماندن درب آن ها باعث شده تا فضای داخل یخچال فریزر گرم شود و مواد غذایی نیز دچار فساد شوند. در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل در مورد باز ماندن درب یخچال و دلایل آن توضیحاتی را بیان کنیم.

اگر درب یخچال باز بماند چه می شود؟

زمانی که در یخچال باز بماند، هوای خنک فضای داخلی دستگاه خارج می شود. همچنین این اتفاق سبب ورود رطوبت و هوای گرم به فضای داخلی می شود. در نتیجه یخچال فریز به طور کلی عملکرد درستی نخواهد داشت. چرا که این اتفاق باعث شده تا فشار کاری موتور دستگاه افزایش پیدا کرده و به کمپرسور نیز فشار زیادی وارد شود. کمپرسور وظیفه خنک کردن یخچال را دارد و مجبور است در صورت باز ماندن درب یخچال، فعالیت بیشتری داشته باشد تا محیط داخلی را خنک کند.

خدمات ما :   مرکز سرویس و تعمیر بوش در سعادت آباد

در پاسخ به این سوال که در یخچال باز بمونه چی میشه؟ بایستی بگوییم که باز ماندن درب یخچال موجب کار کردن موتور به صورت مستمر می شود. این باعث شده تا آسیب زیادی به موتور وارد شده و یخچال به طور کلی خراب شود. در چنین شرایطی تنها با تماس با نمایندگی تعمیر یخچال فریزر در تهران، می توانید مشکل دستگاه را حل کنید. به طور معمول هزینه تعمیر موتور یخچال نیز بسیار بالاست. به همین خاطر نیز توصیه می کنیم همیشه از بسته شدن کامل درب یخچال اطمینان حاصل کنید.

آیا باز ماندن درب یخچال باعث خالی شدن گاز خنک کننده می شود؟

بسیار از افراد در پاسخ این سوال که در یخچال باز بمونه چی میشه؟ این تصور را دارند که باز ماندن درب این دستگاه سبب شده تا گاز خنک کننده تخلیه شود. اما باید بگوییم که این تصورات کاملا اشتباه است. چرا که گاز خنک کننده یخچال فریزر داخل لوله های تبرید و تخلیه نمی شوند. این اتفاق زمانی اتفاق می افتد که حفره و نشتی در لوله های تبرید وجود داشته باشد.

حتما بخوانید : درجه یخچال در زمستان چقدر باید باشد ؟

 

آیا باز ماندن درب یخچال باعث خالی شدن گاز خنک کننده می شود؟

عوارض باز ماندن درب یخچال فریزر

اگر می خواهید بدانید که درب یخچال باز بمونه چی میشه؟ باید بگوییم که باز ماندن درب یخچال های فریزر، پیامدهای زیر را به همراه خواهد داشت:

 • افزایش کارکرد موتور دستگاه کاهش عمر یخچال
 • افزایش مصرف انرژی برق
 • برفک بیش از اندازه داخل فریزر
 • احتمال خرابی المنت دستگاه
 • خراب شدن بخش های مختلف برد الکتریکی یخچال
 • گرم شدن فضای داخلی یخچال
 • فساد مواد غذایی
خدمات ما :   شارژ گاز یخچال در منزل در تهران

اگر درب فریزر باز ماند چکار کنیم؟

با توجه به آن چه که تا این بخش از مطلب بیان شد، باز ماندن درب یخچال فریزر قطعا یک اتفاق ناخوشایند و نگران کننده است. اما شما می توانید برای جلوگیری از یخچال فریزر، اقداماتی را انجام دهید. در این بین این سوال پیش می آید که اگر درب فریزر یخچال باز بماند چکار کنیم؟ در صورتی که درب فریزر برای مدت زمان زیادی باز بماند، بهتر است در ابتدا  هر چه سریع تر درب فریزر را بسته و مواد غذایی را چک کنید تا از سلامت آن ها مطمئن شوید. اگر مواد غذایی را چک نکرده و آن ها را در حال فاسد شده داخل یخچال بگذارید، فضای داخلی یخچال دچار بوی بسیار نامطبوعی می شود.

تا چه زمان می توان درب یخچال فریزر را باز گذاشت؟

در پاسخ به این سوال که تا چه وقتی می توانیم درب یخچال را باز بگذاریم؟ نمی توان به طور دقیق مدت زمان مجازی را بیان کرد. بسیاری از کارشناسانی که در این حوزه فعالیت دارند، می گویند که مدت زمان مجاز برای باز گذاشتن درب یخچال، به مدل و قدرت موتور دستگاه بستگی دارد. در برخی از مدل های قدرتمند، باز ماندن درب یخچال برای چندین ساعت مشکلی نداشته و فضای داخلی دستگاه همچنان خنک باقی می ماند. اما زمان مناسب برای این که فشار زیادی به موتور و کمپرسور وارد نشود، حدود 60 الی 250 دقیقه می باشد. در هر صورت بهتر است که همیشه مراقب باشید تا در یخچال باز نماند. این گونه به افزایش عمر یخچال فریزر کمک خواهید کرد و نیاز به نمایندگی تعمیر یخچال امرسان در تهران یا سایر برند ها نخواهید داشت.

خدمات ما :   10 علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

دلایل باز ماندن درب یخچال فریزر

پس از پاسخ به این سوال که در یخچال باز بمونه چی میشه؟ بهتر است به بررسی علل باز ماندن یخچال بپردازیم. چرا که در برخی اوقات باز ماندن درب یخچال فریزر، به دلایل خرابی بخشی از درب می باشد. مهم ترین دلایل این اتفاق عبارتند از:

 • پاره شدن یا خراب بودن لاستیک دور درب یخچال فریزر
 • تراز نبودن یخچال فریزر
 • خراب بودن لولای درب یخچال
 • پر شدن بیش از حد فضای داخلی یخچال
 • افزایش دمای داخل یخچال

تمامی این موارد باعث شده تا درب یخچال فریزر باز مانده و به مرور زمان موتور دستگاه دچار خرابی شود. در صورتی متوجه باز ماندن در یخچال و خرابی های بالا شدید، می توانید با مجموعه تماس بگیرید. پرفسور آچار به عنوان نمایندگی تعمیر یخچال فریزر اسنوا، امرسان، سونی و سایر برند ها فعالیت کرده و می تواند با هزینه مناسب دستگاه شما را به صورت ضمانتی، تعمیر کند.

تمیز کردن برفک داخل یخچال فریزر

در پاسخ به سوال در یخچال باز بمونه چی میشه؟ گفتیم که این اتفاق باعث ایجاد برفک در فضای داخلی یخچال و فریزر می شود. به همین خاطر نیز بهتر است تا در مورد نحوه تمیز کردن برفک نیز توضیحاتی را بیان کنیم. برای این کار ابتدا برق یخچال را قطع کرده و تمامی مواد غذایی را خارج کنید. سپس برفک ها را خارج کنید و پس از آن، درب و فضای داخلی یخچال فریزر را به خوبی تمیز کرده و مجدد یخچال را روشن کنید.

تمیز کردن برفک یخچال

خدمات ما : شارژ گاز یخچال در منزل در تهران

جمع بندی باز ماندن درب یخچال فریزر

باز ماندن درب یخچال فریزر آسیب های زیادی را برای دستگاه به همراه خواهد داشت که از جمله آن ها می توان به خرابی موتور و کمپرسور اشاره کرد. در صورت نیاز به تعمیر انواع لوازم خانگی از هر برندی در تهران، می توانید با ما تماس بگیرید.

3.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 13 =